Články

V rámci barumky se pojede Green Rally

26. 7. 2017 - Roman Ordelt

Součástí letošní Barum Czech Rally Zlín bude premiérově jízda pravidelnosti vozidel s elektrickým a hybridním pohonem. Mezi aktuální trendy ve světě automobilismu patří v posledních letech zkoumání možností alternativních pohonů, které by mohly v budoucnu nahradit spalovací motory. Barum rally chce s tímto proudem držet krok, proto se organizátoři rozhodli v rámci klasické rally uspořádat rovněž tuto soutěž. Ve světě již nějakou dobu existuje Světový pohár FIA Alternative Energies Cup, kterému se Green Rally v mnohém podobá.

„Jízda pravidelnosti v rámci Green Rally je určena výhradně pro posádky s vozidly, která mají platnou registraci pro provoz na veřejných komunikacích. Jedná se o plně elektricky poháněné vozy a hybridní vozidla s kombinovaným spalovacím a elektrickým pohonem. Pro diváky je to jedinečná příležitost vidět v akci techniku, s níž se jako běžní uživatelé budou v blízké budoucnosti setkávat stále častěji," uvedl Ing. Jan Regner, ředitel Green Rally.

Green Rally se pojede ve dvou dnech, v sobotu 26. srpna a v neděli 27. srpna 2017. Nejde o klasickou rally, nýbrž o jízdu pravidelnosti, při které posádky absolvují některé z klasických rychlostních zkoušek Barum rally, okořeněnou o speciální úkoly. V sobotu povede trať pouze po jedné trase v Březové, kde posádky pojedou dvě kola. V neděli bude těchto zkoušek hned šest. V dopoledním programu jsou to Březůvky, Biskupice a Luhačovice, kde proběhne společné focení všech závodníků, prohlídka Luhačovic a návštěva wellness v hotelu Alexandrie, následovaná obědem ve Francouzské restauraci na stejném místě. V odpolední části další tři tratě Březůvky, Bohuslavice a Synot Auto.

Diváci se mohou těšit na průjezd těchto vozidel také na zlínském náměstí Míru, kde je naplánován cíl, který proběhne těsně před dojezdem hlavního pole Barum Czech Rally Zlín. Další informace naleznete na webové stránce www.greenrally.cz.

Důležité datumy Green Rally:
Uzávěrka přihlášek: neděle 6. srpna v 18 hodin
Publikování seznamu přihlášených: pondělí 14. srpna v 18 hodin
Administrativní přejímka: sobota 26. srpna v 16:30 – 17:30 hodin (Zlín, náměstí Míru - radnice, místnost č. 131)
Slavnostní start rally: sobota 26. srpna v 18 hodin (Zlín, náměstí Míru – před radnicí)
Cíl Green Rally: neděle 27. srpna v 15:20 hodin (Zlín, náměstí Míru – před radnicí)
Rozdílení cen: neděle 27. srpna v 15:45 hodin (Zlín, náměstí Míru - před radnicí)