Články

Zlínská kola se roztáčejí naplno

26. 7. 2017 - Roman Ordelt

Po trati městské rychlostní zkoušky se projedou v pátek 25. srpna 2017 cyklisté při premiérovém ročníku akce Zlínská kola. Před burácením „bugatek" a startovním polem historických i soudobých vozů bude živo na divácké Super rychlostní zkoušce již během pátečního odpoledne. Akce Zlínská kola je určena pro širokou veřejnost a pořádá ji Statutární město Zlín, realizátorem jsou pořadatelé Barum Czech Rally Zlín.

Zlínská kola nebudou měřená na čas, půjde o volnou jízdu, v cíli se ale účastníci přesto mohou těšit na různé ceny a dárky! Vyhodnoceno bude nejoriginálnější oblečení, nejoriginálnější kolo nebo nejpočetnější tým. Můžete jet na jakémkoliv kole, a to od závodního silničního kola přes městskou skládačku až po historický velocipéd, povolena je i jízda na koloběžce. Závodu se zúčastní i významné osobnosti. „Na startu této „cyklorally" budou zlínští hokejisté v čele s generálním manažerem Martinem Hostákem, bývalým spolukomentátorem a expertem České televize. Chceme na start přilákat i další sportovce Zlína, například v poslední době úspěšné fotbalisty. Co se týká jezdců rally, ve stejném čase probíhá slavnostní start, nicméně je zde šance vidět jezdce z čela startovního pole. Máme signály, že se zúčastní i čelní představitelé města Zlína nebo významných firem na Zlínsku," pověděla Silvie Hlavičková, ředitelka Zlínských kol.

Přihlašování již probíhá prostřednictvím webu www.zlinska-kola.cz, kde najdete online formulář. Přihlásit se můžete do kategorií muži, ženy (jedou shodně 3 okruhy) a děti od 12 do 18 let (1 okruh). V případě volné kapacity je možné se přihlásit rovněž přímo na prezentaci před závodem v parku Svobody u zlínského zámku. Uzávěrka přihlášek je v pátek 25. srpna ve 13 hodin, přičemž prezentace končí v 15:30 hodin. „Jsme přesvědčeni, že o cyklojízdu bude značný zájem nejen ze strany veřejnosti, ale i firem, sportovních oddílů, případně škol. Předpokládáme stovky zájemců, optimální číslo je 500 cyklistů, což je zároveň propustnost tratě," uvedla ředitelka závodu.

Trasa vede po městském okruhu převážně v bývalém svitovském areálu a v prostoru autobusového nádraží. Cyklisticky je nenáročná, není na ní téměř žádný kopec, pouze nenáročné stoupání, které zvládne i dítě. „Trať je převážně rovinatá, ale hodně technická, neboť cyklisté pojedou totožnou trať jako večer závodní vozy včetně všech zpomalovacích retardérů a obtížných zatáček nebo vracáků na nádraží," upřesnila Silvie Hlavičková. Start cyklojízdy proběhne po skupinách v 16:30 hodin. Celý program včetně registrace účastníků začne ve 12 hodin, ukončení jízdy po okruhu je stanoveno na 17:15 hodin.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.