Články

Kopecký bude čelit evropské špičce i mladým dravcům

18. 8. 2023 - Vojtěch Jurák

Barum Czech Rally Zlín je zahájena! Soutěžní posádky projely startovní rampou na náměstí Míru, pozdravily přítomné fanoušky a nyní už se soustředí na oblíbenou večerní erzetu v ulicích města Zlína, která je tradičně na programu hned v úvodu celé barumky. Kdo je favoritem na vítězství? Těžká otázka, adeptů na čelní příčky je v seznamu přihlášených posádek dost. Nabitá konkurence naznačuje, že také letos by to mohla být na východě Moravy strhující sportovní podívaná.

Svou mimořádnou vítěznou šňůru bude hájit Jan Kopecký, jenž ovládl posledních sedm ročníků barumky a celkově se ve Zlíně radoval už desetkrát. „Snažili jsme se na víkend připravit stejně jako v minulosti, barumka je pro nás výjimečná. Už výsledky kvalifikační zkoušky ukázaly, že posádky i fanoušci se mají na co těšit," prohlásil jednačtyřicetiletý jezdec na tiskové konferenci, která předcházela slavnostnímu zahájení soutěže.

Jedním z velkých vyzyvatelů tuzemského hegemona by měl být Novozélanďan Hayden Paddon, který má zkušenosti z WRC, a před lety dokonce jednu rally na nejvyšší světové úrovni vyhrál. Ve Zlíně pojede poprvé, ovšem rovnou v pozici lídra letošního evropského šampionátu ERC.

„Jsem rád, že tady můžu být. Tato soutěž bude pro nás opravdu velká, velká výzva, zdejší rychlostní zkoušky jsou těžké a ošemetné. Už jsme si stačili všimnout, že lidé v Česku jsou vášnivými fanoušky rally, těch diváků podél trati. Uděláme vše pro to, abychom tady nabrali co nejvíce zkušeností a naplno si soutěž vychutnali," slibuje Novozélanďan.

Ačkoliv se do České republiky sjela evropská špička, na přední pozice bude pomýšlet také řada mladých tuzemských jezdců, kteří na sebe stále více upozorňují skvělými výsledky. Vedle Adama Březíka nebo Dominika Stříteského je to například Erik Cais, jehož doma čeká pátý start.

„Mladíci jsou velmi namotivovaní. Dneska, ale už i dřív tady ukázali svou rychlost. Budeme se s tím muset poprat co nejlépe," tuší protřelý závodník Kopecký bitvu i s českými soupeři.

Jezdce během víkendu čekají průjezdy mimo jiné i po tratích, které se do programu rally vrátily po téměř třiceti letech. V případě Caise je zajímavé i to, že jde o úseky, na kterých kdysi závodil jeho otec Miroslav. „Ty pasáže jsou opravdu nádherné, i s tátou jsme se o nich samozřejmě bavili. Ale aby mi radil, to ne. Je lepší, když si přípravu udělám po svém jako vždycky," usmívá se.

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech Facebooku, Instagramu, Twitteru a v dalších tiskových informacích.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.