Články

Hlavní cenu získal známý fotograf Jan Froněk

28. 6. 2021 - Roman Ordelt

Při příležitosti konání 49. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2019 byla vyhlášena tradiční fotosoutěž. Hlavní cena zůstala opět v českých luzích a hájích. Na pomyslný trůn krále usedl přední fotograf Jan Froněk, který vedle českých rally pravidelně navštěvuje soutěže mistrovství světa WRC. Ceny do fotosoutěže věnovaly firmy RALLY MODELS – Antonín Babík, JNK Studio Zlín – výroba a distribuce videokazet a společnost ALITRON CZ, s.r.o. připravila pro výherce celoroční předplatné specializovaného motoristického magazínu RALLY.

1. místo, Jan Froněk

1. místo, Jan Froněk

Auto klub Barum Zlín ve spolupráci s agenturou ZLIN PRESS production vypsal fotosoutěž ve společné kategorii pro profesionální fotoreportéry i fotoamatéry v jediné kategorii digitální fotografie. Odborná porota ve složení Miloslav Regner (ředitel Barum Czech Rally Zlín), Roman Ordelt (ZLIN PRESS production), Ing. Jan Regner (zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín) a zástupci pořadatelůz různých úseků zlínské rally udělili podle propozic vedle tří finančních cen rovněž dalších pět ocenění.

„Stále více promlouvají do pořadí na čelních příčkách profesionální motorističtí fotografové. Kvalita vyhodnocených a oceněných fotografií je rok od roku stále vyšší a není opravdu jednoduché vybrat ty nejlepší z velkého množství soutěžních snímků. Těší nás, že fotosoutěž má neustále velkou úroveň, o čemž svědčí zájem bezmála tří stovek účastníků fotosoutěže. Pravidelně se jí zúčastňují i fotografové ze zahraničí. Barumka je zkrátka fenomén po celé Evropě a již nyní se těšíme na snímky z letošního jubilejního ročníku," řekl Miloslav Regner, předseda poroty a dlouholetý ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Na rozdíl od předchozích let, kdy v mezinárodní porotě usedli například fotografové, jezdci, spolujezdci, týmoví manažeři nebo funkcionáři, tentokrát byli porotci pořadatelé, kteří se v různých úsecích podílí na úspěšném pořádání zlínské rally.

Fotosoutěž má při barumce mezi příznivci motoristického sportu každoročně nebývale kladnou odezvu a přízeň, přičemž úroveň zaslaných fotografií se neustále zvyšuje. Svědčí o tom i čísla zúčastněných, neboť do předloňské fotosoutěže přišlo od 268 autorů celkem 1 107 soutěžních snímků. Vedle tří hlavních cen porota udělila podle propozic i pět ocenění.

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE:
1. cena Jan Froněk
Praha – 1 000 Kč

2. cena Jiří Pernica
Zlín – 600 Kč

3. cena Martin Kovács, Maďarsko
Veszprém – 400 Kč

Autoři oceněných fotografií:
Marek Talaš, Napajedla
Marek Lokaj, Ostrava – Petřkovice
Jakub Marcoň, Vizovice
Lukáš Staněk, Ostrava
Radek Caga, Trnávka

Všem oceněným autorům blahopřejeme a těšíme se na další příspěvky v nově vyhlášené fotosoutěži k 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2021!

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.