Články

Druhý ročník Green Rally ovládli Trčala a Rumpík na Jaguaru

30. 8. 2018 - Jakub Hofbauer

Svůj druhý ročník má úspěšně za sebou Green Rally, soutěž určená pro posádky na elektromobilech a hybridních vozech. Letošní vydání kombinovalo stejně jako při loňské premiéře jízdu pravidelnosti a zručnosti dohromady s příjemnými zážitky spojenými zejména s lázeňským městem Luhačovice. Stylem start-cíl letos vyhrála posádka Zdeněk Trčala-David Rumpík pilotující zbrusu nový Jaguar I-Pace.

Dvoudenní podnik letos odstartoval ze zlínského náměstí Míru již v sobotu po obědě, aby pak více než dvacet vozů různých značek a koncepcí zamířilo na rychlostní zkoušku Březová. Tam elektromobily a hybridy obkroužily v rámci první zkoušky v jízdě pravidelnosti několik okruhů, vpodvečer se pak celé startovní přesunulo na nedaleké letiště Bílá Hlína, kde byl připraven test v jízdě zručnosti.

V neděli si účastníci Green Rally museli trochu přivstat, neboť už v osm hodin ráno je čekal start do okruhové části RZ Maják. Následoval přesun na testy v Březůvkách a Biskupicích, po jejichž absolvování se všechny posádky sjely na kolonádě v Luhačovicích. V lázeňském městě posádky strávily několik příjemných hodin zpestřených prohlídkou věhlasného Jurkovičova domu či obědem v hotelu Alexandria.

Po polední pauze Green Rally pokračovala druhými průjezdy řidičských testů v Biskupicích a Březůvkách, před samotným dojezdem do cíle vozy absolvovaly ještě závěrečnou zkoušku umístěnou u sídla BMW Synot auto ve Zlíně-Loukách. Cílový můstek na zlínském náměstí Míru pak všechny posádky přejely hodinu před hlavním polem Barum rally.

A jak druhý ročník Green Rally dopadl? Od začátku až do konce si nejtenčí účet s penalizačními body drželi Zdeněk Trčala a David Rumpík na Jaguaru I-Pace, kteří zároveň vyhráli kategorii plně elektrických vozů. Druzí celkově dojeli Michal Sýkora a Martin Hrubý s Hyundaiem Ioniq, kteří byli pro změnu nejlepší posádkou v kategorii hybridů. A třetí skončili vítězové loňské Green Rally Lukáš Hataš s Terezou Němcovou, kteří jeli s vozem Tesla Model X 90D.

Konečné výsledky Green Rally 2018

Elektromobily
1. Zdeněk Trčala – David Rumpík, Jaguar I-Pace 747 b.
2. Lukáš Hataš – Tereza Němcová, Tesla Model X 90D 818 b.
3. Martin Trecha – Tomáš Jánoš, BMW i3 1069 b

Hybridy
1. Michal Sýkora – Martin Hrubý, Hyundai Ioniq 776 b.
2. Václav Rapant – Magda Salíková, BMW i8 857 b.
3. František Halíček – František Halíček, Kia Niro PHEV 1261 b.