Články

Bunč v silném dešti odjelo pouze šest vozů, Kopecký triumfoval

28. 8. 2022 - Jakub Kudláč

Nedělní odpolední průjezdy už nic nezměnily na vítězi 51. ročníku Barum Czech Rally Zlín, jubilejní desátou výhru a sedmou v řadě slaví Jan Kopecký. Jezdce na RZ Bunč potrápil déšť, přičemž po nehodě Itala Battistolli byla zkouška zrušena. Power Stage na Pindule vyhrál Adam Březík, Cais měl defekt!

Nedělní odpoledne načal druhý průjezd RZ Bunč a při pohledu na počasí asi nemohl dopadnout jinak, než dopadl. Zejména ve druhé polovině trasy padal na silnici velmi silný déšť, závodit se téměř nedalo. Do cíle nakonec zdárně dojelo jen šest jezdců. Maďar László v cíli řekl, že těžší zkoušku v životě nejel. Estonec Torn měl několikrát namále, nakonec skončil mimo trať a prorazil chladič. Po něm těžce havaroval Ital Battistolli a rychlostní zkouška byla zrušena. Posádka je víceméně v pořádku.

Nejlepší čas na Bunči nakonec zajel Adam Březík, a to 9:55,4 minuty. Pro porovnání, první průjezd měl o 1:11,3 minuty rychlejší. Jeho čas pak dostal zbytek čela startovního pole, co se na trať nedostal, včetně kompletní první pětice. Velká škoda, že RZ nemohla být dokončena, v případě odvahy tady jezdci ještě mohli hodně zamotat pořadím!

Maják už byl k jezdcům mírumilovnější, druhé průjezdy byly dokonce rychlejší. První místo zajel Rakušan Wagner, druhý s odstupem 4,4 vteřiny byl Filip Mareš. Třetí místo bral o další čtyři vteřiny zpět Kopecký. I na této RZ měl Torn problémy a nedokončil ji.

Závěrečná RZ Pindula, která se zároveň jela jako Power Stage, už byla většinou na suchu. Vyhrál ji Adam Březík o tři vteřiny před Maďarem Herczigem, třetí byl Rakušan Wagner. K uhlídání prvního místa absolutně stačilo Kopeckému čtvrté místo. Smolařem závěrečných RZ se stává Erik Cais. Loni v ní přišel o vítězství, letos o pódiové umístění. Defekt jej usadil na sedmé místo na Pindule a celkově čtvrtou pozici.

12. Astier, Vauclare (FRA, Alpine A110 RGT), 1. místo RGT + 11:08,2 min
15. Pellier, Pelamourgues (FRA, Opel Corsa Rally4), 1. místo ERC4J + 11:08,2 min