Covid protocol

COVID OPATŘENÍ PRO ÚČASTNÍKY RALLY

JUBILEJNÍ 50. ROČNÍK BARUM CZECH RALLY ZLÍN PROBĚHNE V TERMÍNU 27. – 29. SRPNA 2021 VE ZLÍNĚ A OKOLÍ I S FANOUŠKY RALLYSPORTU, ALE S URČITÝMI OMEZENÍMI PODLE AKTUÁLNÍCH HYGIENICKO-PROTIEPIDEMICKÝCH OPATŘENÍ VYDANÝCH MINISTERSTVEM ZDRAVOTNICTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY A KRAJSKOU HYGIENICKOU STANICÍ VE ZLÍNĚ.

Pořadatelé z AK Barum Zlín připravili na tuto významnou sportovní akci hygienicko-epidemiologický plán opatření ve spolupráci s delegátem pro COVID-19 a s epidemiologem KHS Zlínského kraje.

Divácká účast na rychlostních zkouškách bude povolená ve stanovených počtech návštěvníků, diváků na sektor za dodržení stávajících hygienických podmínek a dodržení bezpečných rozestupů. Omezení nastanou pro vstup diváků do servisní zóny umístěné u firmy Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích a u organizovaných VIP prostor podél trati rychlostních zkoušek. Pro vstup do těchto prostorů bude vyžadován plastový pásek na ruce, který obdrží návštěvníci zdarma po splnění podmínek, viz. níže. Tento pásek bude platit po celou dobu konání rally, proto si jej prosím nesundávejte z ruky až do neděle.

Pro vstup do servisní zóny Barum Czech Rally Zlín v Otrokovicích a do VIP míst je nutné splnit jednu z následujících podmínek:

1) očkování – prokázat se potvrzením o očkování proti Covid-19 a mít 14 dní po 2. dávce
2) negativní PCR test (ne starší než 7 dní)
3) negativní antigenní test (ne starší než 72 hodin)
4) 180 dní po prodělání onemocnění Covid-19 – certifikát z Očkovacího portálu občana (ocko.uzis.cz) nebo potvrzení od praktického lékaře o prodělání onemocnění.

Soutěžní týmy musí dopředu před samotnou soutěží pořadateli zaslat skupinový seznam bezinfekčnosti osob ze závodních týmů, hostů týmu a média pracovníků v rámci opatření Covid-19.

Přílohou tohoto oznámení je formulář, který mají všechny zúčastněné posádky povinnost vyplnit a poslat elektronicky nejpozději do PÁTKU 20. srpna 2021 na email covid@czechrally.com. Případné změny, či doplnění mohou být upřesněny a předány písemně ve STŘEDU 25.8.2021 při přebírání itineráře, kde dostanou zástupci týmu pásky opravňující vstup do servisní zóny.

Pořadatel Barum Czech Rally Zlín navíc ve spolupráci se společností Vaše laboratoře s.r.o. zajistil testování přímo v místě servisní zóny Otrokovice (divácké parkoviště OK Trans).
Antigenní test bude za poplatek 200 Kč s výsledky testu na počkání. Platba je možná na místě testu jen kreditní kartou.

Pozor! V místech, kde není možné dodržet minimální rozestupy 2 metry, je nutné nošení roušky i ve venkovním prostředí.

 

Akreditace a testování Otrokovice
Čtvrtek 26. srpna: akreditace od 13 do 19 hod, testování od 13 do 18 hod
Pátek 27. srpna: akreditace od 7 do 15 hod, testování od 9 do 14 hod
Sobota 28. srpna: akreditace od 8 do 21:30 hod, testování od 17 do 21 hod
Neděle 29. srpna: akreditace od 11 do 16 hod

Akreditace a testování Zlin
Pátek 27. srpna: akreditace od 13 do 21 hod, testování od 15 do 21hod

Mimo časy testování přímo na místě akreditace je možné využít:

- testovací místa Vaše laboratoře s.r.o., www.vaselaboratore.cz

- testovací místa CovidTestZlin, www.covidtestzlin.cz

- přehled dalších testovacích míst ve Zlínském kraji, zobrazit zde

 

Týmový formulář ke stažení - Potvrzení o bezinfekčnosti