• Nacházíte se zde:
  • Diváci
  • Covid protocol

Covid protocol

OPATŘENÍ PRO DIVÁKY A ÚCASTNÍKY RALLY

JUBILEJNÍ 50. ROČNÍK BARUM CZECH RALLY ZLÍN PROBĚHNE V TERMÍNU 27. – 29. SRPNA 2021 VE ZLÍNĚ A OKOLÍ I S FANOUŠKY RALLYSPORTU, ALE S URČITÝMI OMEZENÍMI PODLE AKTUÁLNÍCH HYGIENICKO-PROTIEPIDEMICKÝCH OPATRENÍ VYDANÝCH MINISTERSTVEM ZDRAVOTNICTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY A KRAJSKOU HYGIENICKOU STANICÍ VE ZLÍNĚ.

Pořadatelé z AK Barum Zlín připravili na tuto významnou sportovní akci hygienicko-epidemiologický plán opatření ve spolupráci s delegátem pro COVID-19 a s epidemiologem KHS Zlínského kraje. Důležitá zpráva pro fanoušky je, že zlínští pořadatelé organizují jubilejní barumku i s přítomností diváků na rychlostních zkouškách.

Divácká účast na rychlostních zkouškách bude povolená ve stanovených počtech návštěvníků, diváků na sektor za dodržení stávajících hygienických podmínek a dodržení bezpečných rozestupů. „Omezení nastanou pro vstup diváků do servisní zóny umístěné u firmy Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích a u organizovaných VIP prostor podél trati rychlostních zkoušek. Pro vstup do těchto prostorů bude vyžadován plastový pásek na ruce, který obdrží návštěvníci zdarma po splnění podmínek v akreditačním místě. Tento pásek bude platit po celou dobu konání rally, proto si jej prosím nesundávejte z ruky až do neděle," pověděl Miloslav Regner, ředitel rally.

Pro vstup do servisní zóny Barum Czech Rally Zlín v Otrokovicích a do VIP míst je nutné splnit jednu z následujících podmínek:

1) očkování – prokázat se potvrzením o očkování proti Covid-19 a mít 14 dní po 2. dávce
2) negativní PCR test (ne starší než 7 dní)
3) negativní antigenní test (ne starší než 72 hodin)
4) 180 dní po prodělání onemocnění Covid-19 – certifikát z Očkovacího portálu občana
(ocko.uzis.cz) nebo potvrzení od praktického lékaře o prodělání onemocnění.

Pořadatel Barum Czech Rally Zlín navíc ve spolupráci se společností Vaše laboratoře s.r.o. zajistil antigenní testování přímo na daném místě akreditace. Akreditační místo Zlín (včetně testovacího centra) bude umístěno ve stanu na parkovišti pod sportovní halou a točnou městské hromadné dopravy ve Zlíně. Příjezd na vyhrazené parkoviště z ulice Mostní. Všechny osoby vyplní na místě čestné prohlášení o bezinfekčnosti a nebo donesou již své dopředu vyplněné. Akreditační místo Otrokovice (včetně testovacího centra) bude umístěno v blízkosti servisní zóny (Divácké parkoviště OK Trans). Všichni návštěvníci servisní zóny se musí prokázat jedním z dokumentů o bezinfekčnosti a podepsat čestné prohlášení stejně jako ve Zlíně. Soutěžní týmy musí dopředu před samotnou soutěží pořadateli zaslat skupinový seznam bezinfekčnosti osob ze závodních týmů v rámci opatření Covid-19.

Pozor! V místech, kde není možné dodržet minimální rozestupy 2 metry, je nutné nošení roušky i ve venkovním prostředí.

 

Akreditace a testování Otrokovice
Čtvrtek 26. srpna: akreditace od 13 do 19 hod, testování od 13 do 18 hod
Pátek 27. srpna: akreditace od 7 do 15 hod, testování od 9 do 14 hod
Sobota 28. srpna: akreditace od 8 do 21:30 hod, testování od 17 do 21 hod
Neděle 29. srpna: akreditace od 11 do 16 hod

Akreditace a testování Zlin
Pátek 27. srpna: akreditace od 13 do 21 hod, testování od 15 do 21hod

Mimo časy testování přímo na místě akreditace je možné využít:

- testovací místa Vaše laboratoře s.r.o., www.vaselaboratore.cz

- testovací místa CovidTestZlin, www.covidtestzlin.cz

- přehled dalších testovacích míst ve Zlínském kraji, zobrazit zde

 

Důležité dokumenty

Prohlášení o bezinfekčnosti pro jednotlivce (soubor xls, ke stažení a vyplnění)

Prohlášení o bezinfekčnosti pro skupiny (soubor xls, ke stažení a vyplnění)