TOPlist

Články

Ohlasy juniorů po náročné sobotní etapě

25. 8. 2018 - Evžen Gargulák, Jiří Lečbych, Karolína Lečbychová

Při vjezdu do servisu na konci sobotní etapy jsme požádali soutěžní posádky s prioritou ERC3 U27 a také velmi rychle jedoucího Erika Caise o shrnutí dnešního dne. Závodníky trápilo nevyzpytatelné počasí a velké množství vytahaného bláta. Mladičký Erik Cais jede výborně a v klasifikaci vozidel s poháněnou přední nápravou se drží na dostřel od nejlepších evropských pilotů.

Simon Wagner (AUT, Peugeot 208 R2, startovní číslo 42):
„Pro nás to odpoledne na sušších cestách o moc snadnější nebylo, protože jsme měli defekt pneumatiky. Už jsme neměli dost měkkých pneumatik, tak jsme jeli na tvrdých, a to nebylo zrovna dobré. Pro zítřejší den chceme ještě trochu zabojovat a snížit náskok našich soupeřů."

Martiņš Sesks (LVA, Opel Adam R2, startovní číslo 39):
„Ráno to pro nás začalo tak, že všude bylo mokro. Já jsem před touto soutěží ještě neměl zkušenosti se závoděním na mokrém asfaltu, tak jsem jel klidně. Když začaly cesty osychat, tak se nám podařilo držet naše tempo a postupně zrychlovat. Jsem spokojený."

Kristóf Klausz (HUN, Peugeot 208 R2, startovní číslo 48):
„Dnešní den se nám i přes velmi náročné podmínky vydařil a můžu ho hodnotit jedině kladně. S naším výsledným časem jsem také spokojen."

Mattia Vita (ITA, Peugeot 208 R2, startovní číslo 45):
„Dnes to bylo nesmírně obtížné. Jsem rád, že jsme se v pořádku dostali až na konec dne. Doufám, že zítra se nám bude dařit, ale počasí je nevyzpytatelné."

Tom Kristensson (SWE, Opel Adam R2, startovní číslo 51):
„V těchto podmínkách musíte jet rozumně, nepřehánět to, protože sebemenší chybička se okamžitě vymstí. Podmínky na trati byly náročné, protože se střídalo sucho a déšť a množství bláta na cestách je enormní. Zítra by mělo celý den pršet, takže to nebude o nic snadnější."

Roland Stengg (AUT, Opel adam R2, startovní číslo 46):
„Dnes se mně nedařilo. Jedu až moc opatrně a ztrácím drahocenný čas. Uvidíme, jaké to bude zítra, ale je to těžká soutěž."

Catie Munnings (GBR, Peugeot 208 R2, startovní číslo 54):
„Dnešní den byl velmi obtížný. Do zítřejšího dne bychom chtěli změnit nastavení. Myslím, že když změníme nastavení, nebude to tolik klouzat, ale i tak jsme ztratili mnoho času a zítra bude pravděpodobně pršet."

Erik Cais (CZE, Peugeot 208 R2, startovní číslo 67):
„Klouzalo to, klouzalo to a klouzalo to. Bylo to šílené. Poprvé v životě jsem jel na mokru, takže jsem si zvykal, co to auto dělá. Občas nám to trochu ulétlo, ale je to jako v zimě na sněhu, to člověka baví a jede s úsměvem ve tváři, pokud se něco nestane. Já jedu s nastavením, které dělá tým, protože sám to ještě nastavit neumím. Zítra si to budeme chtít užít a zbytečně neriskovat."