TOPlist

Články

Ohlasy jezdců ve večerním přeskupení 1. etapy

25. 8. 2018 - Evžen Gargulák

Soutěžní posádky mají za sebou druhé průjezdy rychlostních zkoušek Březová, Semetín a Rajnochovice. Před závěrečným servisem na ně čeká ještě dlouhá RZ Kudlovice. V kontrole přeskupení ve Zlíně nám špička startovního pole zhodnotila dosavadní průběh náročné a zmáčené sobotní etapy a plány nejen do závěrečné zkoušky 1. etapy, ale také nedělní 2. etapy.

Nikolaj Grjazin (LVA, Škoda Fabia R5, startovní číslo 9):
„V poslední RZ pojedeme hlavně na jistotu a klidně. Zítra bychom chtěli dosahovat srovnatelných časů s ostatními jezdci v kategorii U28, abychom drželi průběžné vedení v tomto šampionátu. Po prvních průjezdech jsme změnili nastavení spíše do suchých podmínek, ale v lesních pasážích je až příliš mokro a hlavně bláto."

Jan Kopecký (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 4):
„Bohužel jsme ve Slušovicích měli defekt o kámen, kterého jsem si v předchozích průjezdech nevšimli, a ještě k tomu jsme neprorazili pouze jedno, ale obě kola. Závod končí samozřejmě až zítra na cílové rampě, ale teď už si nemůžeme dovolit jet naplno jako doposud, protože už nemáme další rezervní kolo. Řekl bych, že to je možná nejobtížnější barumka."

Alexej Lukjaňuk (RUS, Ford Fiesta R5, startovní číslo 1):
„Je to nesmírně náročné. V některých úsecích mně to připomíná Rallye Monte Carlo. Musíme ještě zvládnout poslední RZ dnešního dne, abychom měli dobrou pozici pro zítřejší etapu. Počasí je ale nevyzpytatelné."

Daniel Sordo (ESP, Hyundai i20 R5, startovní číslo 5):
„Zatím je to velmi dobré. Jsme tady poprvé, tak se spíše snažíme seznámit s prostředím, ale v těchto podmínkách je to náročné. Tato rally je především o uskákaných a úzkých cestičkách, a to se nám ukazuje v plné kráse. Myslím, že se s tím vypořádáváme dobře a do cíle ještě daleko, tak uvidíme zítra."

Miroslav Jakeš (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 27):
„Ráno jsme měli defekt a kvůli tomu jsme na další RZ obuli nevhodné pneumatiky, což vedlo k hodinám. Teď už je to dobré. Mrzí mě drobná chyba v Rajnochovicích, protože myslím, že jsem tu vložku mohl vyhrát. Na poslední RZ nesmíme moc ztratit, abychom zítra mohli bojovat se Sordem."

Chris Ingram (GBR, Škoda Fabia R5, startovní číslo 11):
„Ještě stále si nemůžu zvyknout na tyto podmínky. Tak náročný závod jsem ještě opravdu nejel. Na RZ Březová jsem měl velké štěstí, že jsem netrefil velký kámen na cestě. Uvidíme, jak budeme dále pokračovat."

Jaromír Tarabus (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 21):
„Teď jsme obuli pneumatiky do suchých podmínek, ale mokré by byly lepší. Bez větších komplikací jsme dojeli až sem, ale ještě nás čeká jedna RZ a celý zítřejší den."

Orhan Avcioglu (TUR, Škoda Fabia R5, startovní číslo 19):
„Rajnochovice byly velmi kluzké a nebezpečné. Jsme tady poprvé, na to nesmíme zapomínat, ale děláme, co můžeme. Na některých vložkách jsme konkurenceschopní, ale jinde ztrácíme. Ještě na tom musíme zapracovat. Chceme celý závod dokončit v nejlepší desítce, zatím jsme dvanáctí, tak máme ještě co dělat."

Filip Mareš (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 18):
„V Rajnochovicích jsme byli hned druzí za Honzou Kopeckým, to nás moc těší. Ve Slušovicích jsme měli problém s ráfkem a nevíme, jak se to stalo. Museli jsme obout tvrdší gumy a není to úplně dobré svezení. Z organizačních důvodů jsme před startem Rajnochovic čekali, tak pneumatiky ztratily potřebnou provozní teplotu."

Bruno Magalhães (PRT, Škoda Fabia R5, startovní číslo 2):
„Je to jeden z nejtěžších závodů v mém životě. Na některých místech je to úplně bláznivé. Čekal jsem, že to nebude jednoduché, ale určitě ne až tak náročné podmínky. Auto na trati vůbec nedrží."

Fabian Kreim (DEU, Škoda Fabia R5, startovní číslo 7):
„Zatím jsem spokojený. V servisu jsme si ještě pohráli s nastavením a odpolední zkoušky byly dobré. Rád bych zajížděl konzistentní časy. Zítřejší předpověď slibuje déšť, tak se na to pokusíme co nejlépe připravit."

Martin Vlček (CZE, Ford Fiesta R5, startovní číslo 25):
„Psychicky špatně snáším, že jsem udělal nesmyslnou chybu a propadl jsem se z desátého místa až do třetí desítky. Stačilo by nechybovat, ale bohužel. Zítřejší etapa je hodnocená zvlášť, tak uvidíme jak se to vydaří a snad ještě zabodujeme."

Jan Černý (CZE, Ford Fiesta R5, startovní číslo 12):
„Ráno jsme nezačali úplně nejlépe, protože mě stále trápí ten včerejšek. Zvláště poté, co jsem mluvil s Vaškem Pechem, kterému se stalo úplně to stejné. Je to těžké, ale musíme se z toho oklepat. V druhých průjezdech se nám hodně dařilo a zajíždíme dobré časy, tak si to užíváme. Uvidíme, co bude zítra."

Laurent Pellier (FRA, Peugeot 208 T16, startovní číslo 10):
„Je to docela dobré, ale hodně těžké. Asi máme až moc tvrdé nastavení vozu, tak to není ideální, ale žádný zásadní problém."

Martin Březík (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 29):
„Ještě je před námi náročná a dlouhá zkouška, tak ještě nechci hodnotit celý dnešní den, ale mimo defektu na Semetíně je to dobré. V Rajnochovicích to bylo podobné jako v zimě na ledě. Učíme se s tímto autem a chceme dojet až do cíle."

Antonín Tlusťák (CZE, Škoda Fabia R5, startovní číslo 57):
„Jedeme opatrně, abychom neudělali zbytečnou chybu. V této konkurenci držet 14. místo je výborný výsledek. Musíme hlavně přežít poslední RZ a zítra asi bude hodně pršet, tak to bude očistec."