TOPlist

Články

Barum Czech Rally Zlín zvítězila v prestižní anketě Zlatý volant

26. 2. 2018 - Jakub Hofbauer

Ve čtvrtek 22. února 2018 v Praze proběhlo rozdílení cen v prestižní motoristické anketě Zlatý volant 2017. Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín si z galavečera odvezli první cenu v nově vypsané kategorii Motoristická událost roku.

Anketa Zlatý volant prošla v minulých měsících velkou obrodou, novinkou bylo například širší zapojení veřejnosti do hlasování. To se týkalo právě kategorie Motoristická událost roku, kde proti Barum rally stály další prestižní podniky jako okruhová MotoGP v Brně, mostecká Czech Truck Prix nebo tradiční pardubická Zlatá přilba. Ve veřejném hlasování se největší reakce ale dočkala právě Barum Czech Rally Zlín. „Jsme velice hrdí, že barumka dokázala uspět hned napoprvé v nově vypsané kategorii. Je to pro nás důkaz, jak je tento podnik i rallysport obecně v České republice populární. Děkujeme všem, kteří Barum Czech Rally Zlín podpořili nejen v anketě Zlatý volant, ale i během samotného závodu. Diváci jsou nedílnou součástí každé motoristické akce a ti na barumce se každoročně starají o vytvoření jedinečné atmosféry podél trati," řekl ředitel Barum Czech Rally Zlín, pan Miloslav Regner.

Přímým pojítkem s jeho slovy je rovněž vítězství Jana Kopeckého v kategorii Rally/maraton, který si zlatý volant převzal již podesáté. Kopecký je totiž mimo jiné rekordmanem Barum Czech Rally Zlín, neboť v tomto závodě triumfoval již celkem pětkrát. To se v dlouhé historii barumky doposud nikomu jinému nepodařilo. „Pro mě je Zlatý volant nejprestižnější ocenění, které může závodník v Česku dostat, protože porota se skládá z odborných novinářů, kteří dění v motorsportu bedlivě sledují. Mé poděkování směřuje týmu Škoda Motorsport, protože bez jejich podpory bychom takových výsledků nemohli dosahovat. Beru to tak, že cenu dostáváme spolu s mým skvělým spolujezdcem Pavlem Dreslerem. V autě sedíme dva a na výsledku máme podíl 50:50," řekl po vyhlášení Kopecký.

Nadcházející osmačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín se chystá na tradiční termín na konci letních prázdnin, pojede se od 24. do 26. srpna 2018. Bližší informace budou postupně přibývat na oficiálním webu www.CzechRally.com.