TOPlist

Články

Pořadatelé barumky vydali RALLY GUIDE 1

26. 6. 2017 -

Barum Czech Rally Zlín napíše v letošním roce již 47. díl. Pořadatelé z AK Barum Zlín vydali dva měsíce před startem soutěže základní informace k letošnímu ročníku prostřednictvím RALLY GUIDE. Soutěžní motory zaburácejí ve Zlíně a jeho blízkém okolí o posledním prázdninovém víkendu, oblíbená rally proběhne v termínu 25. až 27. srpna 2017. Zlínská rally je součástí seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally 2017 (ERC) a současně se jede jako TrueCam Mistrovství České republiky v rally 2017 (MCR).

Zlínští organizátoři rozdělili úvodní Rally Guide do celkem 17 kapitol, a to historie rally, kontakty, ubytování, program rally a důležitá data, přihlášky, reklama, trať, servisní zóna, seznamovací jízdy, testovací zkouška/volný trénink/ kvalifikační RZ, média, pojištění, vozidla, pohostinnost, nabídka prezentace, všeobecné informace a slovník – užitečná slova i fráze. Po úvodním proslovu ředitele rally Miloslava Regnera se dozvíte v úvodní kapitole o podrobné historii soutěže, připomenete si celkem šestačtyřicet úspěšných ročníků této významné soutěže včetně loňského ročníku, kdy český jezdec Jan Kopecký vyhrál ve Zlíně již počtvrté a odvezl si natrvalo pohár pro vítěze. Nechybí ani galerie vítězů, ve které najdeme vedle čtyřnásobného krále barumky v podání Jana Kopeckého celkem čtyři trojnásobné vítězové zlínské rally. Jsou to Vladimír Hubáček z České republiky, John Haugland z Norska, Enrico Bertone z Itálie a Roman Kresta z České republiky. Dále nahlédnete do kalendářů seriálů FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) 2017. Nechybí kontakty na ředitelství rally, hlavní činovníky a národní sportovní autority. Můžete si přečíst program rally a důležitá data i důležité informace k trati.

Novináři naleznou v úvodním Rally průvodci podmínky a pravidla akreditace na letošní ročník, akreditační formulář a publicitu v médiích. V závěru si můžete přečíst všeobecné informace o České republice, řízení vozidla v České republice, všeobecné služby motoristům, zdravotní informace a bezpečnost při sledování rally. V závěru nechybí populární slovník užitečných slov a frází. RALLY GUIDE 1 si můžete stáhnout na oficiální webové stránce na adrese: www.CzechRally.com. Pořadatelé vydají zhruba dva týdny před startem zlínské rally ještě RALLY GUIDE 2 s řadou dalších informací k soutěži.

Partnerem této významné soutěže je vedle Magistrátu města Zlína a Zlínského kraje rovněž Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Představitelé této významné rally se dohodli s vedením zlínské univerzity na pokračování úzké spolupráce, čehož výsledkem je opětovné umístění tiskového střediska a kompletního zázemí pro pracovníky sdělovacích prostředků na akademické půdě v Univerzitním centru. Velkou důležitost a pozornost této akce dokládá i nebývalý zájem médií z celého světa, jen v loňském roce se akreditovalo celkem 309 novinářů z osmnácti států!

I v letošním roce bude ředitelství rally umístěno v krajském městě Zlíně a jeho dominantní budovy 21. Start a cíl rally proběhne před budovou zlínské radnice na náměstí Míru. Samotné rally předchází technická přejímka konaná ve čtvrtek 24. srpna v odpoledních a večerních hodinách v servisním areálu Continental Barum spol. s r.o. v Otrokovicích. V pátek 25. srpna proběhne v brzkých dopoledních hodinách kvalifikační zkouška ve Žlutavě pro prioritní jezdce FIA a ERC, na kterou naváže testovací rychlostní zkouška (shakedown) pro neprioritní jezdce. Samotná rally odstartuje večerní diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které budou následovat dvě plnohodnotné etapy. Cíl rally se uskuteční v neděli 27. srpna v 16:16 hodin před zlínskou radnicí na náměstí Míru. Celá rally měří celkem 684 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 215 ostrých kilometrů na asfaltovém povrchu různé kvality.

RALLY GUIDE 1 je ke stažení na stránce s dokumenty.