TOPlist

Články

Poděkování

15. 9. 2016 - Barum Czech Rally Zlín

Milí přátelé, máme za sebou další ročník Barum Czech Rally Zlín, už šestačtyřicátý. A byla to barumka, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat! Od první až do úplně poslední rychlostní zkoušky se odehrávala nervy drásající bitva o vítězství mezi rekordmanem zlínské rally Janem Kopeckým a ruským pilotem Alexejem Lukjaňukem, který patří k pravidelným účastníkům mistrovství Evropy a díky svému dravému stylu je také velkým oblíbencem u rallyového publika.

Jak souboj těchto dvou rivalů dopadl, už všichni víte. Nakonec skončil lépe pro české barvy, a protože Jan Kopecký vyhrál ve Zlíně už popáté, jako první jezdec v historii barumky se stal trvalým majitelem putovního poháru, který naši soutěž provázel téměř půl století. Barum rally ale nedělali pouze dva jezdci, o její úroveň se postaralo přes sto dvacet dalších posádek, které do rally nastoupily, stejně jako devět desítek závodních dvojic, které se zapojily do přidružené Star Rally Historic. Těm všem patří díky za odvahu a pěkné výkony na trati a důvěru, s jakou na naše závody přijíždějí.

Neméně je potřeba také poděkovat divákům, kteří se opět postarali o skvělou atmosféru ve Zlíně a okolí během celého rallyového týdne. Letos jsme pro ně nachystali bohatý program od úterý do neděle, který vedle samotného závodu obsahoval dětský den, několik autogramiád, veřejnou tiskovou konferenci s vítěznými posádkami či zážitkový program. Díky nové spolupráci s obchodním a zábavním centrem Zlaté jablko ve Zlíně se podařilo barumku ještě více přiblížit veřejnosti - kromě zmíněného programu tam byly k vidění také velkoformátové tabule mapující všechny uplynulé ročníky Barum Czech Rally Zlín a bylo potěšující vidět, že je o ně zájem. Fanouškům rally a návštěvníkům zlínského regionu jsme letos připravili novou mapu, která byla součástí tištěného programu a kromě mapy samotného závodu a s ním spojených událostí poskytla informace o zajímavých místech Zlínského kraje i praktické informace o stravování a ubytování. Příznivci rally i letos prokázali, že jim nejsou lhostejné osudy pacientů s leukémií, když se i tentokrát v hojném počtu zapojili do pokračování kampaně Jedu na dřeň. Český registr dárců kostní dřeně je nyní bohatší o dalších více než čtyři sta členů, což je skvělé číslo!

Upořádat závod takového rozsahu v dnešní době není nic jednoduchého jak organizačně, tak finančně. Chceme upřímně poděkovat všem pořadatelům, kteří se o rally postarali jak ve fázi příprav, tak v jejím průběhu. Všichni táhli za jeden provaz a udělali letošní barumku takovou, jaká byla. Díky patří také záchranné službě, policii, hasičům i dalším organizacím, které se do pořádání rally zapojily a přispěly k jejímu hladkému průběhu. A samozřejmě také všem partnerům, kteří podpořili Barum Czech Rally Zlín finančně – těm hlavním v čele s Continental Barum s.r.o., městem Zlín, Zlínským krajem, Ministerstvem školství, Ministerstvem pro místní rozvoj, agenturou CzechTourism a Autoklubem České republiky, stejně jako všem dalším sponzorům, ať už větším či menším, bez jejichž podpory by barumku v současné formě nebylo možné zorganizovat.

Na závěr mi dovolte poděkovat také obyvatelům a zástupcům všech obcí, přes které trať Barum Czech Rally Zlín vede. Vážíme si toho, že tito lidé dlouhodobě umožňují konání závodu v místě jejich bydliště i přesto, že to pro ně mnohdy znamená dočasná omezení.

Děkujeme a těšíme se další podobná setkání při 47. Barum Czech Rally Zlín 2017!

Miloslav REGNER
ředitel Barum Czech Rally Zlín