Články

Kostka útočí na druhou pozici Wieganda

31. 8. 2014 - Michael Kachlíř, Roman Ordelt, tiskové středisko BCRZ

Druhou etapu čtyřiačtyřicátého ročníku Barum Czech Rally Zlín 2014 odstartovala desátá rychlostní zkouška Zádveřice (délka 14,87 km). Čeští jezdci navázali na předchozí výkony, neboť v první desítce se umístilo hned šest domácích závodníků. S tratí se nejlépe vypořádal Jaromír Tarabus (Škoda Fabia S2000) v čase 8:07,2 minuty, na druhém místě skončil s mankem 1,1 vteřiny Tomáš Kostka a na třetí příčce se ztrátou 1,4 vteřiny Roman Odložilík (oba Ford Fiesta R5).

Lídr startovního pole Václav Pech vsadil na jistotu a dosáhl sedmý čas se ztrátou 5,4 vteřiny. Krok s nejlepšími držel Polák Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5), jenž obsadil čtvrté místo. Šestý přijel do cíle německý jezdec Sepp Wiegand (Škoda Fabia S2000).

První průjezd klasickým úsekem Pindula (délka 18,43 km) vyhrál Esapekka Lappi, který se vrátil do rally zásluhou Superrally a vyhrál jedenáctou erzetu. Klasickou trať na Pinduli zajel v čase 10:02,3 minuty a za ním se seřadila pětice českých závodníků v pořadí Orsák, Kostka, Pech, Tarabus a Odložilík. Náskok v klidu jedoucího Pecha ještě narostl, přičemž Kostka útočí na druhou příčku. Z rally odstoupil kvůli problémům s motorem Ukrajinec Vitalij Puškar (Mitsubishi Lancer EVO X R4).

Na Kudlovicích (délka 21,41 km) byl překvapivě nejrychlejší Jaroslav Orsák (Škoda Fabia S2000), druhý čas zajel Lappi, třetí skončil s minimálním odstupem Tarabus. Kostka stáhl náskok Wieganda v souboji o druhé místo o další čtyři vteřiny, v klidu jedoucí Pech má k dobru více než minutový náskok. Vedoucí jezdec hodnocení kategorie produkčních vozů Martin Březík (Mitsubishi Lancer EVO IX) ztratil drahocenný čas po problémech s diferenciálem a do čela se dostal András Hadik z Maďarska (Subaru Impreza STi R4).